تضاد منافع

تضاد منافع
تضاد منافعی که ممکن است به دلیل ارائه‌ی خدمات مختلف بین منافع مشاور سرمایه‌گذاری یا اشخاص وابسته و کارکنان وی با مشتریان بوجود آید و راه‌های کنترل و حل و فصل این تضاد منافع؛ 

 از جمله تضادهای مهم در صورت وقوع تضاد بین منافع شرکت مشاور و اشخاص وابسته و کارکنان شرکت و مشتریان است که در این‌‌صورت با توجه به ارجحیت داشتن منافع مشتری شرکت سعی در کنترل امور و افشای اطلاعات خواهد داشت. همچنین در صورتی‌‌که شرکت مشاور سرمایه‌‌گذاری یا کارکنان در خرید و فروش و یا ارائه مشاوره در خصوص سهمی منتفع باشند، گزارش آن را افشا خواهند کرد. وقتی تضادها قابل اجتناب نیستند افشای اطلاعات در جهت روشن شدن بهتر هدف و قصد توصیه اعضا به مشتریان مفید خواهد بود. 


 برای جلوگیری از تداخل وظایف اعضای شرکت در برابر مشتریان و سایرین و یا عواملی که به موجب آن ممکن است استقلال فرد تحت تاثیر قرار گیرد، باید کلیه عوامل شرکت مشاور سرمایه‌‌گذاری اعم از مدیران و کارکنان تمامی موارد را افشا کنند. این افشاگری باید تمامی اطلاعات مورد نیاز مربوطه را در برگیرد.

 افشای تضادها به مشتریان:​​​​​​​
 این‌‌گونه تضادها ممکن است میان اعضا شرکت مشاور و سهامداران عمده، در خصوص وظایف متقابل مشتری و مشاور، سهامداران و مشاور سهم پیش آید. برای جلوگیری از این قبیل تضادها، در صورتی که در موردی مشاور سرمایه‌‌گذاری به اطلاعات محرمانه یک سهم دست بیاید، به اعضای شرکت توصیه شده است که از درگیری مستقیم و غیرمستقیم با سهم خودداری کنند، در غیر اینصورت تمامی منافع شخصی‌شان باید بطور واضح افشا شود.
 افشای تضادها به شرکت:
اعضای شرکت در جهت رعایت هرچه بهتر قوانین و عدم وقوع مشکل یا برخورد انضباطی از سوی نهادهای ناظر موظف است کلیه مواردی که ممکن است در خصوص تضاد منافع مطرح گردد را به اطلاع شرکت برسانند تا از تخطی ناخواسته قوانین جلوگیری به‌‌عمل آید.
 تضاد منافع در عرضه و پذیرش:
 در این زمینه تنها امکان سوء‌‌ استفاده از اطلاعات مشتریان وجود دارد که با توجه به تعهد و وجدان کاری پرسنل و همچنین نهاد نظارتی، اجتناب‌پذیر خواهد بود.  
سعادت آباد، بالاتر از ميدان كاج، خیابان شهید یعقوبی (هشتم)، پلاك ٢٧، طبقه سوم، واحد ٧
کدپستی:  1998617494
تلفن:  2771 داخلی 308 و 310
آدرس ایمیل:   info@saiaco.ir
ساعت کاری: شنبه تا چهارشنبه از ساعت 8:00 الی 17:00