تاسیس شرکت های سرمایه گذاری و هلدینگ

تاسیس شرکت های سرمایه گذاری و هلدینگ

شرکت‌های هلدینگ(مادر): شرکت‌های هلدینگ با تاسیس یا خرید اکثر سهام شرکت‌هایی که ویژگی مشترک دارند کار می‌کنند. البته برخی از شرکت‌های هلدینگ، ممکن است در گروه‌های مختلف در یک فعالیت اقتصادی سرمایه‌گذاری کنند. در هر صورت سناریوی کار به این شکل است که شرکت‌های مادر، مدیریت شرکت‌های تحت تملک خود را دارند و کمتر مبادرت به فروش آن‌ها می‌کنند.

شرکت سرمایه گذاری: شرکت‌هایی هستند که هدف از تأسیس آنها سرمایه‌گذاری در شرکت‌ها با حضور افراد متخصص است. اشخاصی که می‌دانند چطور شرکت‌های دیگر را آنالیز کرده، در چه زمان مناسبی اقدام به خرید کرده یا چه میزان از سهام دیگر شرکتها را به دست بیاورند یا سهامی که خریدند را برای کسب سود واگذار کنند. شرکتهای سرمایه‌گذاری شخصیتی واسطه‌گرند، به این ترتیب که با تامین منابع مورد نیاز از طریق سهامداران یا سپرده‌گذاران، اقدام به سرمایه‌گذاری در شرکت‌های تولیدی و خدماتی می‌نمایند. 

مهم‌ترین تفاوت این دو شرکت در این زمینه است که شرکت‌های سرمایه‌گذاری سهام شرکت‌ها را بعضاَ بدون اهداف کنترل مدیریتی و تنها با هدف دریافت سود بدون دخالت در اداره شرکت خریداری می‌نمایند. اما شرکت‌های هلدینگ، شرکت‌های کنترل کننده می‌باشند که با خرید درصد بالایی از سهام، شرکت وابسته را کنترل می‌کنند.

سعادت آباد، بالاتر از ميدان كاج، خیابان شهید یعقوبی (هشتم)، پلاك ٢٧، طبقه سوم، واحد ٧
کدپستی:  1998617494
تلفن:  2771 داخلی 308 و 310
آدرس ایمیل:   info@saiaco.ir
ساعت کاری: شنبه تا چهارشنبه از ساعت 8:00 الی 17:00