مشاور سرمایه گذاری

مشاور سرمایه گذاری
معرفی مشاوره سرمایه گذاری و حدود اختیارات و کارمزد خدمات
بر اساس ضوابط موجود، نهادهای مالی اشخاصی هستندکه به عنوان واسط بین بنگاه های اقتصادی نیازمند منایع مالی و سرمایه گذاران نهادی و خرد، ایفای نقش نموده و فرآیند تأمین مالی از طریق بازار سرمایه را برای ایشان تسهیل می نمایند. شرکت های مشاور سرمایه گذاری از انواع نهادهای مالی احصا شده در قوانین و مقررات کشور می باشند. این شرکت های ارائه دهنده خدمات مالی، دارای تحلیلگران و متخصصانی هستند که تمام توان خود را صرف شناسایی اوراق بهادار و سایر گزینه های جذاب سرمایه گذاری نموده تا بیشترین امکان سودآوری را برای سرمایه گذاران فراهم آورند.
شرایط و حدود مسئولیت:

شرکت مشاور سرمایه­گذاری سهم­آشنا مسئولیت اظهارنظرهایی که در گزارش­ها و سایر مستندات ارائه می­نماید را برعهده دارد. چنانچه در ارائه گزارشات از خدمات سایر اشخاص اعم از حسابرسان، کارشناسان فنی و رسمی بهره­مند گردد، اشخاص نام­برده در قبال اظهارنظرهای ارائه شده خود، مسئولیت خواهند داشت.

همچنین در خصوص پذیرش شرکت­ها شرکت مشاورسرمایه­گذاری سهم­آشنا خود را موظف به سنجش میزان آمادگی متقاضی، ارائه مشاوره و آموزش و آماده­سازی سهامداران عمده و مدیران در خصوص قوانین و مقررات، ارائه پیشنهاد در خصوص انجام تغییرات و اصلاحات مورد نیاز، بررسی کلیه مدارک و اسناد و اطلاعات ارائه شده از سوی شرکت متقاضی، حفظ تمامی اسرار متقاضی و انجام هماهنگی­های لازم جهت برگزاری جلسات با سازمان بورس و یا فرابروس می­داند.

کارمزد خدمات:
قرارداد و کلیه خدماتی که مشاوره سرمایه­گذاری به مشتریان خود عرضه می­کند و همچنین کلیه کارمزدهای دریافتی از آن­ها بر اساس توافقات دو جانبه و در چارچوب مصوبات سازمان بورس و اوراق بهادار صورت می­پذیرد. لازم به­ذکر است هزینه دوره­ها و کلاس­های آموزشی و همچنین هزینه اشتراک سایت در صورت دایر شدن اعلام خواهد شد.
نوع اوراق بهادار یا دارایی‌های سرمایه‌ای که مشاور سرمایه‌گذاری در مورد آنها مشاوره می‌دهد:

·        اوراق سهام  شرکت­ها پذیرش شده در بورس یا فرابورس،

·        اوراق شرکت­های درحال پذیرش در بازارهای بورس یا فرابورس،

·        اوراق سهام شرکت­هایی که با مجوز سازمان بورس به پذیره­نویسی عمومی می­پردازند،

·        اوراق ابزار مشتقه قابل معامله در بورس اوراق بهادار، بورس کالا، فرابورس یا سایر بورس­هایی که بعدها تحت نظارت سازمان بورس تشکیل خواهند شد،

·        انواع اوراق بدهی مانند اوراق مشارکت، اجاره، مرابحه، استصناع، سلف موازی استاندارد، گواهی سپرده خاص و عام،

·        اوراق سهام شرکت­های سهامی خاص که نیاز به تجدید ساختار مالی یا سازمانی دارند،

·        سایر اوراق مورد تایید سازمان بورس و اوراق بهادار.

روش های مورد استفاده توسط شرکت مشاور سرمایه­‌گذاری:
شرکت جهت تجزیه و تحلیل و ارزشیابی اوراق بهادار همچنین مشاوره سبدگردانی و خرید و فروش سهام و همچنین دیگر خدمات، مطابق روش­ها و دستورالعمل مصوب سازمان بورس و اوراق بهادار عمل می­نماید. در این راستا برای تحلیل و تجزیه و ارزشیابی اوراق از دو روش تحلیل تکنیکال و تحلیل بنیادی بهره می­جوید. تحلیل تکنیکال بر پایه تغییرات قیمت­های گذشته به­منظور پیش­بینی تغییرات آتی قیمت­ها انجام می­گیرد و تحلیل بنیادی نیز بر مبنای تمام فاکتورهای تاثیرگذار بر ارزش دارایی، مانند فاکتورهای اقتصاد کلان و فاکتورهای مخصوص به شرکت مانند مدیریت یا وضعیت مالی شرکت، در نظر گرفته می‌شوند. 
منابع مهم اطلاعاتی:
منابع و اطلاعات استفاده شده در شرکت مشاور سرمایه­گذاری سهم آشنا شامل سایت­های معتبر و منابع آنلاین و چاپ شده از جمله خبرگزاری­ها، روزنامه‌­ها، منابع علمی معتبر، سایت­های تحلیل و اطلاعات منتشر شده شرکت­ها و ... می­باشد.

·        سیستم جامع اطلاع رسانی ناشران (سامانه کدال)؛

·        سازمان بورس و اوراق بهادار؛

·        پایگاه اطلاع رسانی بازار سرمایه ایران؛    

·        بورس اوراق بهادار تهران؛

·        شرکت فرابورس ایران؛

·        مدیریت فناوری بورس تهران؛

·        جراید رسمی اقتصادی کشور نظیر روزنامه دنیای اقتصاد؛

·    خبرگزاری­های اقتصادی و سایت­های خبری بورس؛

روابط تجاری اساسی شرکت مشاور سرمایه گذاری:
به اطلاع می­رساند شرکت مشاور سرمایه­گذاری سهم­آشنا با شرکت­های کارگزاری سهم­آشنا و سبدگردانی سهم­آشنا قرارداد بازاریابی منعقد کرده و بدین ترتیب این شرکت­ها در ازای معرفی مشتری به مشاور سرمایه­گذاری حق دریافت بخشی از کارمزد را مطابق قراداد دارند.
منافع شرکت مشاور سرمایه­گذاری از عملکرد مشتریان:

شرکت مشاور سرمایه­گذاری از طریق دریافت حق اشتراک از مشتریان جهت ارائه مشاوره و همچنین در مواردی بنا به درخواست مشتری مطابق قرارداد جهت دریافت مشاوره خصوصی سبد که بصورت توافقی میان مشتری و مشاور سرمایه­گذاری منعقد می­شود، منتفع می­گردد.

لازم به ذکر است هیچ گونه منافع دیگری ناشی از مشاوره سرمایه­گذاری که توسط مشاور ارایه می­شود برای هیچ فرد حقیقی و حقوقی دیگری ایجاد نمی­شود.

شایان ذکر است، ارائه‌ی خدمات این شرکت در زمینه مشاوره سرمایه­گذاری، برای اشخاص ثالث منفعتی به‌وجود نمی‌آورد

سعادت آباد، بالاتر از ميدان كاج، خیابان شهید یعقوبی (هشتم)، پلاك ٢٧، طبقه سوم، واحد ٧
کدپستی:  1998617494
تلفن:  2771 داخلی 308 و 310
آدرس ایمیل:   info@saiaco.ir
ساعت کاری: شنبه تا چهارشنبه از ساعت 8:00 الی 17:00