معرفی شرکت

شرکت مشاور سرمایه‌گذاری سهم‌آشنا

شرکت مشاور سرمایه‌گذاری سهم‌آشنا (سهامی خاص) در تاریخ 1396/12/28 به شماره ثبت 524706 با موضوع مشاوره سرمایه‌گذاری، تأمین مالی، پذیرش و عرضه شرکت‌ها در بازار سرمایه و سایر فعاليت‌هايی كه طبق مقررات مصوب سازمان بورس و اوراق بهادار مجاز به انجام آن‌ها می‌باشد، به ثبت رسیده است. سرمايه شرکت مبلغ 30.000.000.000 ريال می‌‏باشد. این نهاد مالی با مشاوره تخصصی و تلاش برای جلب سرمایه‌های داخلی و خارجی، با رعایت موازین قانونی جمهوری اسلامی ایران به انجام موارد ذیل اهتمام می‌ورزد:

• سرمایه‌گذاری در بازار سرمایه بر اساس ضوابط سازمان بورس و اوراق بهادار؛

• مشاوره تأمین مالی به شرکت‌ها؛

• مشاوره پذیرش و عرضه شرکت‌ها در بورس و فرابورس ایران؛

و سایر فعالیت‌های مرتبط.
مروری بر تاریخچه و فعالیت شرکت کارگزاری سهم‌آشنا

شرکت کارگزاری سهم‌آشنا به استناد مصوبه مورخ 1371/04/14 هیات مدیره سازمان بورس و اوراق بهادار تهران و مجوز شماره ۶٧۵ مورخ 1372/11/24 بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران، در تاریخ 1374/11/10 در اداره ثبت شرکت‌های تهران طی شماره ١١٩٣٣٢ به ثبت رسید. این کارگزاری با سابقه بیش از دو دهه فعالیت در بازار سرمایه، همواره جزو کارگزاران پیشرو در انجام معاملات اوراق بهادار بوده است. کارگزاری سهم‌آشنا همچنین از سال ۱۳۸۷ با کسب امتیازات لازم از سازمان بورس و اوراق بهادار موفق به دریافت مجوز معاملات در بورس کالا گردید و جزو شرکت‌های کارگزاری است که تمام مجوزهای لازم را برای معاملات اوراق بهادار و ابزارهای مشتقه در بورس، فرابورس، بورس کالا (نفت خام، فلزات، پتروشیمی، محصولات کشاورزی و سیمان) و بورس انرژی، سبدگردانی، مشاور پذیرش، مشاور عرضه و مشاور سرمایه‌گذاری را دارا می‌باشد. شایان ذکر است که این شرکت در آخرین رتبه‌بندی سازمان بورس و اوراق بهادار در تمامی بورس‌ها موفق به کسب رتبه «الف» در بین کارگزاران شده است. این کارگزاری به عنوان اولین کارگزاری فعال در بورس انرژی نسبت به پذیرش کالای برق اقدام نموده است. آخرین سرمایه ثبتی شرکت معادل ۱۵۰ میلیارد ریال می‌باشد که تماما پرداخت شده است.

کارگزاری سهم‌آشنا با دارا بودن سابقه‌ای درخشان در زمینه‌های مختلف بویژه مشاور سرمایه‌گذاری و تأمین مالی و پذیرش شرکت‌ها و با کسب کلیه مجوزهای بازار سرمایه ایران، در حال حاضر در حال تأسیس شرکت هلدینگ (مادر تخصصی) در حوزه مالی می‌باشد که متشکل از مجموعه‌ای از شرکت‌های تخصصی در حوزه صنعت کارگزاری، مشاور سرمایه‌گذاری، ارزشگذاری، تأمین مالی، مدیریت دارایی و سبدگردانی است.

در این راستا شرکت مشاور سرمایه‌گذاری سهم‌آشنا (سهامی خاص) با شماره 524706 مورخ 1396/12/28 به ثبت رسیده است و در نظر دارد به ارائه خدمات تخصصی در زمینه سرمایه‌گذاری پرداخته و در تأسیس هلدینگ خدمات مالی سهم آشنا به عنوان شرکتی پیشرو عمل نماید.

موضوع فعالیت
الف) مشاوره‌ی سرمایه‌گذاری

۱- توصیه به خرید، فروش یا نگه داری اوراق بهادار؛

۲- اظهارنظر راجع به روند قیمت یا عرضه و تقاضای اوراق بهادار در آینده؛

۳- اظهارنظر راجع به ارزش (قیمت گذاری) اوراق بهادار؛

۴- مشاوره در زمینه‌ی مدیریت ریسک؛

۵- مشاوره در زمینه‌ی ادغام، تملیک، تغییر و تجدید ساختار مالی شرکت‌ها؛

۶- مشاوره در زمینه‌ی طراحی و تشکیل نهادهای مالی؛

۷- پذیرش سمت در صندوق‌های سرمایه‌گذاری به استثنای سمت مدیریت؛

ب) مشاور تأمین مالی

۱- بررسی برنامه يا طرح موضوع تأمين مالی "ناشر"؛

۲- ارائه مشاوره درخصوص قوانين و مقررات عرضه اوراق بهادار و تكاليف قانونی "ناشر"؛

۳- ارائه راهنمايی‌های لازم درخصوص گزارش توجيهی انتشار اوراق بهادار؛

۴- بررسی اطلاعات، مدارك و مستندات تهيه گزارش توجيهی درصورت لزوم اخذ نظر كارشناسان يا اشخاص حقوقی ذی‌صلاح در خصوص گزارش‌های ياد شده؛

۵- نمايندگی قانونی "ناشر" نزد مراجع ذی‌صلاح به منظور پيگيری مراحل قانونی انتشار اوراق بهادار،

۶- تهيه گزارش توجيهی انتشار اوراق بهادار؛

۷- تهیه بیانیه ثبت انتشار اوراق بهادار.

ج) مشاور پذیرش و عرضه

۱- سنجش میزان آمادگی متقاضی برای پذیرش و عرضه در بورس یا فرابورس.

۲- ارائه مشاوره، آموزش و آماده‌سازی سهامداران عمده و مدیران تعیین شده توسط متقاضی درخصوص الزامات و فرآیندهای پذیرش، قوانین و مقررات، میزان تعهد عرضه سهام در عرضه اولیه، شرایط تداوم پذیرش اوراق بهادار و همچنین الزامات گزارشگری و افشای اطلاعات.

۳- ارائه پیشنهادات لازم در خصوص انجام تغییرات و اصلاحات مورد نیاز در اساسنامۀ متقاضی به منظور انطباق با اساسنامۀ نمونۀ مورد تأیید سازمان بورس و اوراق بهادار.

۴- انجام هماهنگی لازم جهت انجام بازدید از فعالیت متقاضی و برگزاری جلسات مشترک بین سهامداران عمده و مدیران متقاضی با مسئولین سازمان و شرکت بورس یا فرابورس.

۵- بررسی و تأیید امیدنامه و تکمیل پرسشنامه پذیرش مطابق با فرم نمونه بورس یا فرابورس. 

۶- حفظ تمامی اسرار متقاضی که به منظور انجام موضوع قرارداد در اختیار مشاور قرار گرفته و عدم افشای آنها به جز موارد مصرح در قوانین و مقررات.

۷- بررسی کلیه مدارک، اسناد و اطلاعات ارائه شده توسط متقاضی و اعلام تایید تکمیل مدارک و صحت امضای صاحبان امضای مجاز به بورس و یا فرابورس.

۸- رعایت کلیه مواعد و مهلت‌های تعیین شده در قوانین و مقررات.

۹- اعلام فوری تغییرات با اهمیت در اطلاعات ارائه شده توسط متقاضی که در جریان بررسی درخواست پذیرش ایجاد شده است به بورس و یا فرابورس.

۱۰- نظارت بر رعایت قوانین و مقررات مربوط توسط متقاضی پذیرش و اعلام کتبی موارد مغایر به متقاضی به منظور تبعیت از نظر مشاور.

۱۱- مشاور متعهد به عرضه سهام بعد از پذیرش می‌باشد.

۱۲- انجام سایر مواردی که مطابق مقررات بر عهدۀ مشاور می‌باشد.

سعادت آباد، بالاتر از ميدان كاج، خیابان شهید یعقوبی (هشتم)، پلاك ٢٧، طبقه سوم، واحد ٧
کدپستی:  1998617494
تلفن:  2771 داخلی 308 و 310
آدرس ایمیل:   info@saiaco.ir
ساعت کاری: شنبه تا چهارشنبه از ساعت 8:00 الی 17:00