ادغام و تملیک

ادغام و تملیک

همکاری‌های جدید، ادغام‌ها و تملک شرکت‌ها بر اساس بیانیه‌ی مأموریت و بیانیه‌ی چشم‌انداز شرکت‌ها صورت می‌گیرد، بنابراین باید به شکلی صحیح منعکس‌کننده‌ی استراتژی شرکت برای دستیابی به اهداف و پیشرفت در صنعت مربوطه باشد.

فرایند ادغام و تملک شرکت‌ها نیازمند یک دیدگاه انضباطی دقیق از طرف تصمیم‌گیران شرکت است. در چنین فرایندی سه نکته‌ی مهم باید مورد توجه قرار بگیرد:

   ۱- شرکت باید مشتاق پذیرش ریسک باشد و برای اینکه به‌طور کامل از ادغام سود ببرد، از قبل سرمایه‌گذاری لازم را انجام بدهد؛

   ۲- به‌منظور کاهش و ایجاد تنوع در ریسک، شرایط مختلفی باید در نظر گرفته شود. ممکن است برخی از فرصت‌ها با شکست مواجه شوند و برخی دیگر موفقیت‌آمیز باشند؛

   ۳- افرادی که مدیریت فرایند تملک شرکت‌ها را برعهده دارند، باید انعطاف‌پذیر و صبور باشند. همچنین باید خود را برای پذیرش تغییرات مداوم آماده کنند، چرا که صنایع مختلف به‌سرعت در حال تغییر و دگرگونی هستند و شرط موفقیت، همگام شدن و پذیرش تغییرات است.

از مزایای ادغام شرکت‌ها می‌توان به بهبود عملکرد شرکت، حذف ظرفیت اضافی، افزایش سرعت رشد شرکت، به دست آوردن تکنولوژی و مهارت، تشویق رفتارهای رقابتی،کاهش ریسک مبادلات خارجی، بهبود موقعیت اقتصادی، بهره‌مندی از مزایای مالیاتی و بهره‌وری عملیاتی نام برد.

سعادت آباد، بالاتر از ميدان كاج، خیابان شهید یعقوبی (هشتم)، پلاك ٢٧، طبقه سوم، واحد ٧
کدپستی:  1998617494
تلفن:  2771 داخلی 308 و 310
آدرس ایمیل:   info@saiaco.ir
ساعت کاری: شنبه تا چهارشنبه از ساعت 8:00 الی 17:00